Author: A.H

Hosepipe bans are to be introduced across Kent, Sussex, Hampshire and the Isle of Wight after England experienced its driest July since 1935. Under these bans,…

Gjatë kësaj jave do të mbajë mot me diell dhe vranësira, gjithashtu do ketë edhe ngritje graduale të temperaturave. Sipas Institutit Hidrometeorologjik, temperaturat minimale do të…